गर्लफ्रण्डसँग ब्वायफ्रेण्डको प्रश्न

ब्वायफ्रेण्डः मभन्दा पहिला तिम्रा कति जना ब्वायफ्रेण्ड थिए….?
jokeगर्लफ्रेण्ड चुपचाप बसिन् ।
ब्वायफ्रेडले चिच्याएर भन्यो…म तिम्रो यो मौनतालाई के ठानूँ…?
गर्लफ्रेण्डः हे भगवान । गन्दै त छु । निक कराउँछौ ।

—————————————

जिउ चिलाएर

एउटा हात मात्र भएको व्यक्ति आत्मग्लानी भएर आत्महत्या गर्न भनी पाँच तले भवनको छतबाट हामफालेर मर्न भनी जान्छ तर उसले त्यहाँबाट तल बाटोमा हेर्दा दुवै हात नभएको व्यक्ति नाचिरहेको देख्छ । ऊ दोधारमा पर्छ र मनमनै सोच्छ–उसका दुवै हात नभएर त कस्तो मज्जाले नाचिरहेको छ । मेरो त एउटा हात छ, झन म किन मर्ने ? उ छतबाट तल झर्छ र अर्को दुवै हात नभएको व्यक्तिलाई सोध्छ– एकहातेः दाइ, तपाई किन यति खुसी भएर नाचिरहनु भएको छ ? दुवै हात नभएको व्यक्तिः धेरै नकरा है मुला, अहिले एक लात्ती दिन्छु, आफूलाई जिउ चिलाएर कस्तो भइरहेको छ ?
———————————————————–

चंखेकी चलाख स्वास्नी

चंखेकी स्वास्नी खुसी हुँदै परबाट पाँय सयको नोट हल्लाउँदै चंखेतिर मुसुमुसु हाँसद्यै आई । कहिल्यै आफ्नी स्वास्नीको हातमा पाँच सयको नोट नदेखेको चंखेलाई आज देखेर अचम्म लाग्यो । उसले शंकालु नजरले स्वास्नीलाई सोध्यो–हैन, ए बुडी, तैँले यो पान्सेको नोट काँट ल्याइस् ? ‘मैले कमार ल्याकी नि बुडा, स्वास्नीचैँले बडा’ फुर्तिका साथ भनी । ‘क्यारी कमाइस तैँले यो पैसो ?’ चंखेले मूख चच्चो पारेर भन्यो । ‘क्यारी हुनु नि, माइलोकाजीले लु कान्छी यो रुखाँ चडिस भने तँलाई म पान्से दिन्छु भने । अनि मैले यो जाबो रुखाँ को चड्न सक्दैन र कस्ताकस्ताँ त चडेँ भनेर चडेँ ।’ उसले गर्वका साथ भनी । ‘भनेसी तैँले यो पैसो रुखाँ चडेर कमाकी ?’ चंखेले कम्मरमा हात लाएर मुन्टो हल्लाउँदै भन्यो । ‘अनि के त, तिमी भा भे त्यो रुखाँ चड्न सक्थेनौ होला ? मूइले त आइमाई मुन्छे तर पनि त्यत्रो डर्लाउँदो रुखाँ चडेर पैसै कमाएँ ।’ स्वास्नीले धाक लगाई । ‘थुइअ लाटी, माइलोकाजीले तेरो कट्टु हेर्न खोजेथ्यो । लाटी देखाइस हैन ?’ चंखेले मुखभरिको थुक स्वास्नीको जिउमा बर्सायो । स्वास्नीले बठ्याई देखाउँदै भनी ‘अँ तपैँ पनि । मलाई था थ्यो तो काजीले मेरो कट्टु हेर्न खोजिरच भनेर….।’ ‘अनि क्यार्न चडिस् त रुखाँ फेरि ?’ चंखेले रन्किदै भन्यो । स्वास्नी पनि जंगिई–‘म तेती लाटी काँ छु र ? म नि कट्टु नलाई फरिया मत्रै लार रुखाँ चडेँ, काजी त उँभो फर्केर हेरेको हे-यै भए । मेरो कट्टु नै देखेनन् क्यारे, छक्क परेर ट्वाल्ल भएका थिए, मुख वाँ पारेर बस्या थे ।

Comments

comments

Comments are closed

300x250 ad code [Inner pages]

Search Archive

Search by Date
Search by Category
Search with Google
120x600 ad code [Inner pages]

SEND US NEWS AT: nepaliSamachar@email.com